قصه صوتی: آیا آدم مصنوعی‌ ها خواب گوسفند برقی می‌ بینند؟

۰

قصه-صوتی-آیا-آدم-مصنوعی‌-ها-خواب-گوسفند-برقی-می‌-بینند؟450

قصه صوتی علمی تخیلی

آیا آدم مصنوعی‌ ها خواب گوسفند برقی می‌ بینند؟

نوشته: فیلیپ ک. دیک

جداکننده-متن

کتاب-صوتی-علمی-تخیلی-گوشی-.-کتاب

خلاصه داستان:

۲۰ سال از همزیستی آدم‌ها با آدم مصنوعی‌ ها می‌گذرد. دگارد، جایزه بگیری است که برای پلیس شهر سانفرانسیسکو کار می‌کند. وظیفه او یافتن و بازنشسته کردن آدم مصنوعی‌ هایی است که غیر قانونی وارد زمین شده‌ اند.

سال ۲۰۵۰ میلادی است. ۲۰ سال است که از همزیستی مسالمت آمیز آدم ها و آدم های مصنوعی می‌ گذرد؛ البته این فقط یک شبه همزیستی است. آدم های مصنوعی فقط حق اقامت در کره مریخ را دارند. این نمایش داستانی از جایزه بگیرهای هزاره سوم است؛ آنها که آدم مصنوعی ها را بازنشسته، یعنی نابود می کنند.
ویو هولدن، هنگام شناسایی گروهی از آدم مصنوعی ها که از مریخ به زمین آمده اند، از پا در می‌ آید و ریگ دگارد، دستیار او، مأمور ادامه و تکمیل این مأموریت می شود.
او با رُزن رَش، رئیس شرکت آدمک های مصنوعی، ملاقات می کند و باخبر می‌شود که یکی از این آدم های مصنوعی به نام لورا لافت که بازیگر تئاتر است، هدف بعدی است.
لورا، دگارد را غافلگیر می‌کند و او را به پلیس خودشان تحویل می‌دهد، اما ریگ دگارد از دیدن تشکیلات پلیسی که برایش ناآشناست متحیر می‌شود. آنها از او آزمایش کمپ (مخصوص شناسایی آدم مصنوعی ها) می‌گیرند؛ چرا که فکر می‌کنند شاید او هم آدم مصنوعی باشد…
این اتفاقات شک او را برمی انگیزد، پس به دنبال پیدا کردن رازهای نامکشوف می‌ رود. آیا آنهایی که دگارد برایش کار می کند آدم‌ اند یا آدم مصنوعی؟ شاید هدف بعدی مرگ، خود او باشد!

آیا آدم مصنوعی‌ ها خواب گوسفند برقی می‌ بینند؟

 

۰


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *