تبلیغات لیماژتیرماه 1403
بهترین-طراحی-اتاق-خواب-پسرانه

بهترین طراحی دکور و انتخاب رنگ اتاق‌ خواب پسرانه

بهترین طراحی دکور و انتخاب رنگ اتاق‌خواب پسرانه

چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که جهت آسایش و آرامش فرزندان شما انجام می‌شود و اگر نسبت به این موضوع توجه خاصی داشته باشید و به آن بها دهید، متوجه تأثیر آن در خلقیات و روحیات فرزندان دلبند خود خواهید شد.

روحیات دخترها و پسرها باهم تفاوت‌هایی دارد و همین موضوع باعث تفاوت در نحوه چیدمان فضای اتاق آن‌ها و وسایل موجود در آن می‌شود.

پسرها از همان کودکی تا بزرگ‌سالی علاقه زیادی به هیجان و ورزش و موارد این‌چنینی نشان می‌دهند و الهام گرفتن از این فاکتورها در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق‌خواب آن‌ها برایشان جذابیت فضا را دوچندان خواهد کرد و تمایل بیشتری به ماندن در اتاق‌خواب خود نشان می‌دهند.

در چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه باید به سبک کلی خانه توجه داشته باشید تا تزیین این قسمت اثر منفی روی زیبایی ظاهری کل خانه نداشته باشد. بعدازآن به سن و سال فرزند خود برای خرید وسایلی همچون سرویس خواب و کمد و سایر وسایل توجه داشته باشید.

با توجه به اینکه پسرها در سن رشد خیلی زود تغییرات ظاهری پیدا می‌کنند و ازنظر جثه و قد رشد چشمگیری دارند، بهتر است برای خرید تخت خواب به این نکته توجه داشته باشید تا مجبور به خرید چندباره تخت خواب برای او نشوید و هزینه‌های شما در مسیر درستی مصرف شود.

اگر فرزند شما به سنی رسیده است که می‌تواند برای ظاهر اتاق خود تصمیم‌گیری کند حتماً نظرات او را در خرید وسایل و نحوه چیدمان اعمال کنید. با این کار احساس قدرت و عزت‌نفس او را بالا می‌برید و ارتباط بهتری بین شما برقرار خواهد شد.

بهترین طراحی اتاق‌خواب پسرانه

بهترین طراحی اتاق‌خواب پسرانه

برای خرید وسایل به متراژ فضای در دسترس هم توجه داشته باشید و سعی کنید تخت خواب و سایر وسایل مانند فرش اتاق‌خواب پسرانه یا پرده اتاق‌خواب پسرانه را مطابق با سبک و تم رنگی اتاق و متراژ آن خریداری نمایید.

اما جالب است بدانید که برای پسرها بیش از اینکه تخت خواب و کمد اهمیت داشته باشد، وسایلی که در اتاق به‌عنوان دکوری یا وسیله بازی وجود دارد اهمیت دارد.

به‌عنوان‌مثال پسرها حتی ترجیح می‌دهند تخت خواب ساده‌تر و ارزان‌تری داشته باشند و در عوض یک شلف یا طبقه پر از شخصیت‌های کارتونی موردعلاقه خود مانند سوپرمن و بن تن و… داشته باشند.

اگر فرزند شما هم جزو همین دسته است با او در خرید مسائل مخالفت نکنید و سعی کنید فضای اتاق را طوری ترتیب دهید که تمایل به ماندن در اتاق‌خواب خود را داشته باشد.

در کنار تمام وسایلی که موردعلاقه او هست، میزتحریر و کتابخانه هم قرار دهید و او را به انجام تکالیف مدرسه و مطالعه ترغیب کنید. با انجام تمام این عوامل هم شما به خواست او احترام گذاشته‌اید و هم آن‌ها در پاسخ به محبت شما روند تحصیلی و تربیتی بهتری را در پیش می‌گیرند.

از عوامل مهم و تأثیرگذار در اتاق‌خواب پسرانه مدل تخت خواب آن‌ها است و با توجه به روحیات پسرها و تنوع سلیقه آن‌ها و البته بودجه خانواده‌ها، تنوع تخت خواب پسرانه در بازار بسیار زیاد است و شما می‌توانید به‌راحتی مدل مدنظر خود را پیدا کنید و در اتاق‌خواب فرزندتان قرار دهید.

اگر اتاق‌خواب برای دو یا چند فرزند به‌صورت مشترک قرار دارد می‌توانید از تختخواب‌های دوطبقه پسرانه که در بازار موجود است استفاده نمایید و ملحفه تخت هر یک را با توجه به سلیقه او انتخاب کنید تا هرکدام بدانند که به‌صورت جدا سهمی از این فضا دارند و قدرت انتخاب خواهند داشت.

برای جلوگیری از شلوغی بیش‌ازحد اتاق می‌توانید از شلف و طبقه‌های زیبایی که موجود است استفاده کنید و روی هر طبقه وسایل اسباب‌بازی و دکوری و شخصیت‌های کارتونی محبوب آن‌ها را قرار دهید.

البته سعی کنید وسایل سنگین روی طبقات نباشد تا خطری فرزند شما را تهدید نکند.

بهترین طراحی اتاق‌خواب پسرانه

بهترین طراحی اتاق‌خواب پسرانه

برای خرید فرش توجه زیادی به محدوده سنی فرزند خود داشته باشید. اگر فرزند شما هنوز کوچک است و روی زمین ‌بازی می‌کند از خرید فرش‌های پرزدار خودداری کنید زیرا ممکن است برای او مشکل ایجاد کند.

رنگ و طرح فرش را هم مطابق با سایر وسایلی که در اتاق‌خواب پسرانه قرار دارد انتخاب کنید تا زیبایی فضا را تکمیل‌تر کنید.

پرده اتاق‌خواب پسرانه

تنوع پرده اتاق کودکان و نوجوانان بسیار بالاست و شما می‌توانید با توجه به تم رنگی منتخب خود مدل‌های مختلف پرده را برای اتاق‌خواب او انتخاب کنید.

درنهایت توجه داشته باشید که برای خرید تشک تخت خواب از نمونه‌هایی خریداری کنید که فرزند شما از حالا دچار مشکلات ستون فقرات نشوند و تشک کاملاً تائید شده باشد و از خوابیدن روی آن احساس آرامش پیدا کند.

بهترین طراحی اتاق‌خواب پسرانه  بهترین طراحی اتاق‌خواب پسرانه

بهترین طراحی اتاق‌خواب پسرانه

بهترین طراحی اتاق‌خواب پسرانه

courtesy of offdecor.comلینک کوتاه مطلب : https://www.epubfa.ir/?p=47151

***

  •  

***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *