تبلیغات لیماژ بهمن 1402
بهترین-طراحی،-دکور-و-رنگ-برای-اتاق-خواب-دختر

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

از لحاظ علم روانشناسی فضایی که در اطراف ما وجود دارد تأثیر زیادی بر روی خلق و خو و روحیات ما خواهد داشت، پس بهتر است نهایت تلاش خودمان را برای زیبایی آن داشته باشیم تا این تأثیر را در زندگی روزمره ی خود مشاهده کنیم. در این مقاله قصد داریم که ایده های نابی در زمینه طراحی دکوراسیون اتاق ‌خواب دخترانه در اختیار شما قرار دهیم تا با ایده پردازی و سلیقه ی خود بتوانید دکوراسیون زیباتری را در اتاق‌خواب دخترانه داشته باشید.

شما می‌توانید با الهام گرفتن از آن‌ها و ایده پردازی های خود و به کار گرفتن سلیقه تان بهترین چیدمان را برای دکوراسیون خود انجام دهید. معمولاً دخترخانم‌ها توجه خیلی زیادی به وسایل اطراف خود دارند و برایشان اهمیت دارد که در بین سایر دوستان و اقوام، دکور اتاق آن‌ها منحصر به فرد و زیبا باشد و دوست دارند فانتزی ها و تصورات ذهنی خود را برای چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب خود به کار گیرند. پس برای چیدمان اتاق‌خواب دخترانه بهتر است از آن‌ها کمک بگیرید تا در نحوه چیدمان از آن‌ها استفاده کنید.

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه

برای چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه ابتدا باید یک سبک مشخصی را در نظر بگیرید تا بتوانید تمامی وسیله‌ها را متناسب با آن سبک خریداری کنید. وقتی که سبک دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه مشخص شد، باید رنگ غالب دکوراسیون اتاق‌خواب را هم تعیین کنید که معمولاً دخترخانم‌ها علاقه زیادی به رنگ‌های پر انرژی و ملیحی مثل رنگ صورتی، سبز و از این قبیل دارند.

بهتر است در خرید وسایل اتاق‌خواب حتما از این رنگ ها بهره بگیرید. حتی می‌توانید از دکور رنگی برای چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه استفاده کنید و از بالش های رنگارنگ و پرده‌ها و پاف های رنگی در چیدمان دکوراسیون استفاده کنید و جلوه و جذابیت زیادی به ظاهر آن ببخشید.

بهتر است چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه با توجه به سن فرزند شما انجام شود و توجه کنید که فرزند شما در چه رده سنی قرار دارد و چه چیزهایی برای او جذاب تر است. طبیعتا دختر بچه های 7 ساله سلیقه شان نسبت به دخترهای نوجوان 13 و 14 ساله متفاوت تر است و بهتر است خرید وسایل مطابق با سلیقه و روحیات آن‌ها باشد.

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

پیشنهاد می‌کنیم که قسمت هایی از اتاق را برای قرار دادن میز تحریر و کتابخانه و غیره اختصاص دهید، زیرا اگر فرزند شما در حال تحصیل باشد، قرار دادن قسمت مشخصی از اتاق برای مطالعه و انجام تکالیف می‌تواند او را نسبت به انجام تکالیفش راغب تر کند.

شاید در بین عوام این طور تصور شود که اگر اتاق‌خوابی برای دخترخانم‌ها طراحی و چیده می شود، حتماً باید در آن از رنگ صورتی به عنوان رنگ قالب استفاده شود، اما می‌توانید برای خاص تر بودن و منحصر به فرد شدن دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه از رنگ‌های نارنجی و رنگ‌های جاندار و از این قبیل استفاده کنید و قدرت رنگ ها را دست کم نگیرید زیرا شما می‌توانید بی روح ترین فضاها را با استفاده از رنگ‌های مختلف طوری طراحی کنید که کاملاً پر انرژی و جذاب شوند.

همان طور که گفتیم بهتر است در چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه به سن دختر ها توجه کنید و بعد چیدمان دکوراسیون را انجام دهید، زیرا هرچه آنها بزرگتر می‌شوند سلایقشان نیز تغییر می ‌کند و این سلیقه باید در لوازم تزئینی، ملافه ها و همچنین رنگ دیوارها اعمال شود.

همچنین سرویس خواب که در اتاق‌خواب دخترانه قرار می گیرد باید با توجه به فیزیک بدنی آن‌ها انتخاب شود و مطابقت کامل با هدفی که برای آن خریداری می کنید داشته باشد.

برای اینکه اتاق نظم و ترتیب بیشتری داشته باشد بهتر است قسمت ‌های مختلف اتاق را ناحیه بندی کنید، زیرا نظم و ترتیب در فضا، خصوصاً برای دخترخانم‌ها خیلی جذاب است و اهمیت زیادی به آن می‌دهند و شما می‌توانید با تقسیم بندی اتاق در قسمت های مختلف چیدمان کاربردی تر و بهتری داشته باشید.

بهتر است فرش اتاق‌خواب و هم چنین پرده‌هایی که در آن نصب می شود با دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه هماهنگی داشته باشد و هرچه این فرش و پرده‌ها ساده تر باشند، جلوه اتاق با سن فرزندان شما مطابقت بیشتری دارد و بهتر است از پرده و فرش هایی که در اتاق نشیمن و پذیرایی استفاده می شود در قسمت اتاق‌خواب دخترانه استفاده نکنید.

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

رنگ اتاق‌خواب دخترانه

در انتخاب رنگ اتاق‌خواب دخترانه نباید خود را محدود به استفاده از یک سری رنگ‌های تکراری کنید و می‌توانید برای رنگ‌هایی که در اتاق‌خواب دخترانه به کار می رود از طیف رنگی وسیعی استفاده کنید. ولی نکته ای که باید مدنظر قرار دهید این است که رنگ اتاق‌خواب دخترانه باید مطابق با سلیقه فرزند شما باشد و اگر تصمیم به ترکیب رنگ ها گرفتید باید این رنگ ها با همدیگر هارمونی داشته باشند. ملافه های گلی و یا ملافه های ساده با بالش های طرح دار می‌تواند باعث جلوه ی بیشتر تخت خواب در اتاق‌خواب دخترانه شود.

همان طور که گفتیم دختر ها در دوره های مختلف زندگی خود روی طراحی دکوراسیون داخلی اتاق‌خواب شان حساسیت زیادی نشان می دهند و تمایل دارند که طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه با نهایت دقت انجام شود و ظرافت ‌های آن نادیده گرفته نشود.

اگر تصمیم بر اجرای دکوراسیون مدرن اتاق‌خواب دخترانه گرفته شد، باید سادگی فضا و وسایل رعایت شود. اگر قرار است وسایل تزیینی در اتاق‌خواب قرار گیرد، در انتخاب آن‌ها دقت زیادی به خرج دهید تا با سبک مدرن هماهنگی داشته باشد و باعث افزایش زیبایی اتاق شود.

برای داشتن یک اتاق‌خواب زیبا نیازی به استفاده از وسایل گرانقیمت نیست و تزیین اتاق‌خواب با وسایل ساده هم می‌تواند انجام بگیرد، فقط در صورتی که شما هم با به کار بردن سلیقه و رعایت اصول و قوانین چیدمان این کار را انجام دهید. به منظور طراحی داخلی اتاق‌خواب دخترانه بهتر است از طرح‌ها و الگو های مشخصی استفاده کنید. به طور مثال ملافه های طرح دار می‌تواند باعث زیبایی در اتاق‌خواب شود. تزیین اتاق‌خواب با وسایل دور ریختنی و تزیین اتاق‌خواب با کاغذ رنگی می‌توانند ایده های جذابی باشند که پیاده سازی آن‌ها در اتاق‌خواب، نه تنها هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت، بلکه در نهایت دکوراسیون اتاق‌خواب منحصر به فرد و زیبا خواهد شد.

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

بهترین طراحی دکور و رنگ برای اتاق ‌خواب دخترانه

مدل پرده اتاق‌خواب دخترانه

یکی از مهم‌ترین عناصر در تزئین دکوراسیون داخلی منازل که تأثیر بسیار زیادی در جذابیت بیشتر آن دارد پرده‌ها هستند و انتخاب طرح و رنگ مناسب برای پرده در قسمت‌های مختلف پذیرایی و نشیمن و همچنین آشپزخانه و اتاق‌خواب می‌تواند زیبایی آن‌ها را چندین برابر کند.

معمولاً دخترخانم‌ها علاقه و تمایل بیشتری نسبت به زیبایی ظاهری فضا دارند و حساسیت زیادی در انتخاب وسیله‌ها برای اتاق‌خواب خود دارند و ازاین‌رو مدل پرده اتاق‌خواب دخترانه برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد و سعی می‌کنند دقت زیادی در خرید این پرده‌ها به خرج دهند.

پرده اتاق‌خواب دخترانه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند و از بین مدل‌های مختلف با توجه به طرح و رنگ بقیه وسایل موجود در اتاق‌خواب فرزندتان، می‌توانید بهترین پرده با طرح زیبا و جذابیت بیشتر را انتخاب و خریداری کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر فرزند شما در سنی است که می‌توان برای خرید وسایل با او مشورت کرد، حتماً در خرید وسیله‌های اتاق‌خواب از او مشورت بخواهید و نظر او را تأثیر دهید، زیرا باعث افزایش اعتمادبه‌نفس در آن‌ها می‌شوید و با این کار باعث می‌شوید که تمایل و رغبت بیشتری برای ماندن در اتاق خود داشته باشند.

از بین عناصر مختلفی که در اتاق‌خواب‌ها وجود دارند، پرده‌ها بیشترین قسمت از فضا را روی دیوار اشغال می‌کنند و خیلی به چشم مخاطب می‌آیند و رنگ و مدل پرده تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق‌خواب دخترانه خواهد داشت. بهتر است برای انتخاب طرح مناسب، علاوه بر زیبایی و شیک بودن کاربرد آن را هم مدنظر قرار دهید و به موقعیتی که اتاق‌خواب در آن قرار دارد توجه کنید.

اگر اتاق‌خواب نورگیر است بهتر است از پرده‌های ضخیم یا تیره استفاده کنید تا در هنگام نیاز فضای اتاق را تاریک کنید و پرده‌ها بتوانند این کار را برای شما انجام دهند و درعین‌حال فضای خصوصی اتاق با حضور این پرده‌ها حفظ شود. پرده‌هایی که رنگ روشن و شاد دارند باعث برقراری ایجاد یک حس نشاط در فضای اتاق‌خواب دخترانه می‌شوند و برای پرده اتاق‌خواب نوجوانان می‌توانید از رنگ‌هایی که خودشان به آن‌ها تمایل بیشتری دارند استفاده کنید.

استفاده از پرده‌های کرکره‌ای و پرده‌های زبرا با طرح‌های کارتونی و عروسکی می‌تواند گزینه خوبی برای اتاق‌خواب کودکان و نوجوانان باشد.

courtesy of offdecor.comلینک کوتاه مطلب : https://www.epubfa.ir/?p=47162

***

  •  

***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *