کانال تلگرام سایت قصه و داستان ایپابفا
داستان-کودکانه-از-کرم-ابریشم-تا-پروانه

داستان کودکانه: از کرم ابریشم تا پروانه… || قصه‌ی پروانه‌ها

0
0

داستان کودکانه و آموزنده
از کرم ابریشم تا پروانه…

داستان کودکانه قبل از خواب کودکان
ایپابفا: سایت کودکانه‌ی قصه کودک و کتاب کودک

به نام خدا

یک پروانه می‌تواند به رنگارنگیِ شاداب‌ترین گل‌های بهاری باشد؛ اما چند ماه قبل، همین پروانه، یک کرم ابریشم پشمالوی بامزه بود.

کرم ابریشم برای دوری از سرما و یخ‌زدگی، تبدیل به شَفیره می‌شود و تمام زمستان را بر روی شاخه‌ی یک درخت می‌ماند؛ اما حالا، هوا خوب است و پروانه‌ی چشمگیر و زیبا می‌تواند بال‌هایش را باز کرده و خانه‌ی زمستانی‌اش را ترک کند. پروانه‌ی درون تصویر در حال گرفتن شهد گل‌ها است.

به‌زودی، مادرِ پروانه تخم‌هایش را در بین برگ‌های گزنه می‌گذارد. بعد، تخم‌ها تبدیل به کرم ابریشم، بعد شفیره و در آخر تبدیل به پروانه می‌شوند.

دوست دارید به شکار پروانه‌ها بروید؟ تمام چیزهایی که لازم دارید یک تور -که سر یک چوب بسته‌اید- شیشه‌ی مربا و یک درپوش یا تکه‌ای از کاغذ برای پوشاندن در شیشه با چند سوراخ بر روی در آن است.

بعد، به‌آرامی به‌طرف گلی که پروانه را رویش دیده‌اید بروید. این کار احتمالاً سخت است. چون پروانه‌ها خیلی خجالتی هستند و خیلی زود فرار می‌کنند؛ اما شما باید تور را به‌قدر کافی نزدیک کنید تا بتوانید قبل از این‌که دوباره پرواز کند، بال‌های زیبایش را ببینید.

پروانه‌ها برای اینکه زنده بمانند، بیشتر از هر چیز دیگری به جا و آزادی نیاز دارند.

(این نوشته در تاریخ 29 شهریور 1400 بروزرسانی شد.)

0
0

لینک کوتاه مطلب : https://www.epubfa.ir/?p=24131

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت تخصصی قصه و داستان کودکان و نوجوانان - در ایپاب‌فا می‌توانید صدها داستان کودک، قصه کودک، داستان کوتاه و سایر مطالب مرتبط با ادبیات کودک و نوجوان را مطالعه کنید.