«آشنایی و همکاری»

سلام

به بخش « آشنایی و همکاری» سایت ما خوش آمدیم .در ابتدا دوست دارم مختصری در مورد سرگذشت این سایت خدمتتان عرض کنم :

این سایت از زمان شروع تا کنون فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده و تغییرات زیادی را متحمل شده . بطور مثال قالب سایت تا کنون چهار بار عوض شده و رویکرد اصلی سایت که انتشار کتابهای الکترونیک فارسی با فرمت epub بوده دستخوش تغییر شده ، چرا که تولید محتوای epub بسیار کند و وقت گیر است و در چند سال گذشته تنها موفق به تولید کتاب های محدودی شدم . در ثانی ، با ظهور سایت های بزرگ کتاب آنلاین برای گوشی های همراه که از حمایتهای مالی هنگفت و سرمایه کلانی برخوردار است دیگر توان رقابتی برای سایر بازیگران عرصه کتاب الکترونیک باقی نمانده است .

این سایت فقط یک مدیر و یک نویسنده دارد و از قدیم گفته اند « از یک دست کاری بر نمی آید.» تهیه محتوا ، استخراج متن ، ویرایش و ساخت محتوای الکترونیکی جدید کاری نیست که فقط از عهده یک نفر بربیاید. با این وجود و علیرغم هزینه ها و وقت بسیار زیادی که صرف این سایت به ظاهر ساده شده است باز هم نا امید نیستم و حاضرم هزینه و وقت بیشتری صرف آن کنم.

در حال حاضر (یعنی از خرداد ۹۶) تولید کتاب الکترونیکی epub را متوقف کرده ام . علت واضح است :

  1. دشواری دسترسی به محتوای مطلوب
  2. فرایند طولانی و کند تولید کتاب ایپاب
  3. دشواری مدیریت و نگهداری سایت و موضوعی که اهمیت آن کمتر از اینها نیست :
  4. دشواری آپلود کتاب در سایت و عرضه عمومی آن
  5. دشواری بازاربابی کتاب الکترونیک و جلب ترافیک به سایت

برای همین رویکرد خودم نسبت به کتاب الکترونیک را تغییر داده ام .فعلاً ترجیح می دهم تمرکز خود را معطوف به نسخه word کتابها و مقالات کنم و تا حد امکان محتوای مطلوب را تحت عنوان مقاله آموزشی و مطالعه آنلاین در اختیار عزیزان قرار دهم.

متاسفانه مجبورم  برای نگهداری سایت و ادامه تولید محتوا ، برخی از منابع سایت را پولی کنم .این هزینه را به پای نگهداری سایت و ادامه تولید محتوا بگذارید .


            همکاری با سایت

آرزو می کنم ای کاش در این راه همراهان و دست اندرکارانی داشتم .تولید محتوا کار ارزشمندی است اما فکر می کنم کمتر کسی علاقمند تولید محتوا باشد .ای کاش شما هم می توانستید به تیم تک نفره من بپیوندید و به تولید محتوا و همکاری با این سایت بپردازید و چه بسا می توانستید محتوای خود را به فروش برسانید .

کسب درآمد از سایت ، کار ساده ای نیست . بلکه نیازمند مدیریت قوی و محتوای مطلوب است و این امر یک شبه به دست نمی آید . بیایید موضوع را سخت نکنیم. نام من هادی است و علاقمند همکاری شما در این سایت هستم . برای شروع همکاری می توانید در سایت عضو شوید و از بخش پنل کاربری خود پیام دهید و توانایی ها و علایق خود را مطرح کنید یا از طریق فرم زیر ارتباط برقرار کنید. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که سایت فقط یک فضای مجازی و یک هاست دانلود نیست . مدیران و کاربران سایت «انسان» هستند و می توانند با هم تعامل دوستانه و هوشمندانه داشته باشند .بیایید این تعامل را ایجاد کنیم .

« مدیریت سایت به  « تیم» نیاز دارد . بیایید یک تیم کاری تشکیل دهیم . »

چه چیزی عایدمان می شود؟

خیلی دوست داشتم وضع مالی خوبی داشتم و به جای عنوان «آشنایی و همکاری» می نوشتم « استخدام» .چه کلمه زیبا و دلنشینی . کلمه ای که سالهاست همه ما به دنبال آن هستیم اما هیچوقت به آن نرسیده ایم. کاش آن قدرها سرمایه داشتم ،آن وقت به جای اینکه وقت و کارتان را صرف همکاری در این سایت کنید می توانستید « حقوق اداره کار» دریافت کنید اما متاسفانه اینطور نیست . همه ما سهم مشترکی در این سایت داریم و باید تلاش کنیم آن را به سوددهی برسانیم. آن وقت می توانیم درآمدمان را با هم سهیم شویم.

شاید بگویید چرا باید وقت خودمان را صرف این سایت کنیم .پاسخ این است :علاقه و مشارکت  . فقط عشق و علاقه بوده که این سایت را سالها سرپا نگهداشته . اگر موضوع فقط پول بود شاید این سایت چند ماه بیشتر دوام نمی آورد . بالاخره باید از یک جا شروع کرد.  از اینجا یا از جای دیگر  .اگر علاقمند مطالعه ، کتاب و ادبیات هستید به ما بپیوندید . با هم می توانیم علاقه و لذت را به پول تبدیل کنیم . 


کانال ارتباطی